Jaki telewizor wybrać na EURO 2021?

W tym przepełnionym piłkarską grą okresie nie ma niczego piękniejszego, niż kibicowanie swoim ulubionym drużynom w komfortowych warunkach. Nie ma wątpliwości, że najważniejszą imprezę sportową roku warto obejrzeć na świetnej jakości sprzęcie oraz w najwyższej możliwej rozdzielczości. Podpowiadamy, jaki telewizor wybrać, by móc jeszcze mocniej poczuć magiczny klimat i emocje Mistrzostw Europy EURO 2021. Telewizja Polska, która transmituje zmagania najlepszych zawodników globu, oferuje swoim widzom możliwość przyglądania się mistrzostwom w technologii 4K/UHD. Aby obejrzeć decydujące spotkania w najwyższej rozdzielczości należy zaopatrzyć się w telewizor sporych gabarytów, z ekranem, który jak żaden inny uwydatnia kolory i zapewnia ostrość obrazu, która przeniesie nas do innego świata.

Futbolowe szaleństwo

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej są zawsze świetną okazją do pozbycia się starego telewizora i zakupu nowoczesnego urządzenia. Większość producentów przygotowuje na tę okazję szeroką ofertę, a także mnóstwo atrakcyjnych premier w korzystnych cenach. Wiele sklepów ponadto proponuje swoim klientom liczne rabaty. Nie ma co kryć, że technologia rozwija się na naszych oczach, a z pozoru dopiero co stworzony sprzęt, po kilku miesiącach należy już do historii. Obecne telewizory nie przypominają tych sprzed kilku lat. Do wyboru odbiornika należy jednak podejść na poważnie, obserwując wcześniej rynek i analizując propozycje różnych firm.

Czym kierować się przy wyborze

To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Głównym kryterium, jakie bierzemy pod uwagę, jest zawsze cena, a kolejnym – wielkość ekranu. Jeszcze kilka lat temu zazdrość wzbudzały telewizory o rozdzielczości 45-50 cali, teraz niezbędnym minimum wydaje się 55, 60 lub nawet 65 cali. Okazuje się, że obecne ekrany 65-calowe, z uwagi na niezwykle cienką i minimalistyczną obudowę, osiągają o nawet 40% większą powierzchnię niż 55-calowe. Większość odbiorników o rozdzielczości powyżej 65 cali może pochwalić się natomiast rozdzielczością 4K/UHD, o której w ostatnim czasie mówi się coraz więcej.

Świetny sprzęt w dobrej cenie?

Wielu piłkarskich kibiców, którzy chcą nabyć nowy telewizor, zastanawia się z pewnością, czy świetna jakość sprzętu może iść w parze z interesującą i niską ceną? Oczywiście, że tak! Najbardziej podstawowe, a zarazem najtańsze modele kupimy już za około 2 tysiące złotych. Nieco bardziej zaawansowane, charakteryzujące się lepszą funkcjonalnością, technologią obrazu oraz wielkością ekranu można nabyć już za 3-4 tysiące złotych. Dobry sprzęt, który spełni wymagania nie tylko pasjonata futbolu, ale także miłośników gier na konsole czy filmów w świetnej jakości, kosztuje w granicach 5-8 tysięcy złotych. Na droższe urządzenia może pozwolić sobie z pewnością garstka widzów, ale warto wiedzieć, że osiągają one kwoty rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

lle herców potrzebujemy?

To jeden z ważniejszych parametrów telewizora, który wpływa na dynamikę przekazu. Większa wydajność matrycy zwiększa bowiem płynność i zarazem ostrość obrazu, co decyduje o atrakcyjności odbioru. Transmisje sportowe nadawane są zazwyczaj w częstotliwości dochodzącej do 30 czy 60 Hz. Warto jednak zachować pewną rezerwę. Telewizor, które będzie posiadać matrycę z odświeżaniem 100/120 Hz lub wyższym okaże się dla kibica strzałem w dziesiątkę. Wszelkie przekraczające ten parametr dane należy traktować już jednak jako ciekawostkę, ponieważ nie wpłyną one znacząco na odczucia podczas oglądania meczu telewizor EURO 2021 czy dynamicznych scen kina akcji.

Jaka matryca?

Popularne niegdyś plazmy powoli przechodzą do historii. Obecnie rządzą OLED-y i ekrany LED-owe. Te ostatnie charakteryzują się tym, że wymagają zamontowania dodatkowego podświetlenia, co zwiększa grubość telewizora. OLED cechuje natomiast to, że każdy piksel posiada własne światło, dzięki czemu odwzorowanie palety kolorów jest niemal idealne. Co jeszcze je różni? Oczywiście cena, jeśli jednak ktoś zdecyduje się przeznaczyć wyższą kwotę na telewizor z ekranem OLED, nie pożałuje swojej decyzji i będzie mógł obejrzeć EURO 2021 w najwyższej możliwej aktualnie jakości.

Który telewizor wybrać?

Decyzja o zakupie konkretnego modelu nie jest prosta. Telewizory, mimo i tak znacznej obniżki cen w stosunku do lat ubiegłych, kosztują sporo jak na warunki finansowe większości naszych rodaków. Dla tych, którzy nie chcą wydać wiele, ale zależy im na tym, by móc cieszyć się dobrą jakością obrazu, świetnym rozwiązaniem będzie LG 55UJ6307, który kosztuje nieco ponad 2 000 złotych. Posiada jakość HDR, a funkcja LG 4K Upscaler zwiększa rozdzielczość do prawie 4K za pomocą najnowocześniejszych technologii przetwarzania obrazu. Porównywalny cenowo jest model Manta 65LUA58L, posiadający przekątna ekranu 65 cali, matrycę LED i 50/60 Hz.

Wyższa półka telewizorów

Dla kibiców, którzy aż tak bardzo nie liczą się z kosztem nowego sprzętu, ciekawą propozycją jest Samsung UE55MU7002T, który w zależności od sklepu kosztuje w granicach 3800-4500 złotych. Telewizor ma 55 cali i ekran w technologii LED, posiada ponadto system Dynamic Crystal Color oraz 10-bitowy panel, dzięki któremu widz może liczyć na niesamowitą jakość i głębię kolorów. Klientom, dla których pieniądze nie grają żadnej roli, warto polecić natomiast m.in. 65-calowy LG OLED B7, którego cena dochodzi do nawet 8-9 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz