Pożyczka na remont, pozabankowa czy bankowa?

Remont domu czy mieszkania oznacza bardzo poważne wydatki. Wiele osób spośród tych, które podjęły decyzję o remoncie nie jest w stanie pokryć wszystkich prac z oszczędności. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być pożyczka. Do wyboru są różne rozwiązania. Pieniądze można pożyczyć od rodziny czy znajomych lub też pożyczyć pieniądze z banku. Jeszcze inne rozwiązanie to pożyczka pozabankowa. Większość osób, które potrzebują gotówki wybierają jedno z tych dwóch ostatnich rozwiązań. Zobaczmy jakie są zalety i wady każdego z nich. 

Pożyczka z banku na remont

W każdym banku udzielane są kredyty na bardzo różny cel. Do tych, którymi interesuje się najwięcej osób należą kredyty gotówkowe. Są to kredyty na dowolny cel. Aby je otrzymać nie trzeba spełniać zbyt rygorystycznych wymogów banku. Formalności można załatwić naprawdę bardzo szybko. Aby uzyskać kredyt gotówkowy nie trzeba mieć wysokich dochodów. Kredyt spłacany jest w ratach płaconych co miesiąc. W chwili obecnej kredyty gotówkowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Jest to efekt między innymi niskiego oprocentowania. Rzeczywista roczna stopa procentowa wynosi poniżej 10%. Kredyty gotówkowe są więc wyjątkowo tanie. Środki z kredytu gotówkowego można przeznaczyć na dowolny cel. W przypadku remontu można je wydać na przykład na zakup niezbędnych materiałów. Można też uregulować należności za wykonane prace.

Pożyczka pozabankowa na remont

Instytucji, które obecnie udzielają pożyczek pozabankowych jest mnóstwo. Ich reklamy widnieją na słupach ogłoszeniowych, są emitowane w TV i radio. Pożyczka pozabankowa to rozwiązanie, z którego najchętniej korzystają osoby, którym bank odmówił udzielenia kredytu czy osoby, które potrzebują gotówki „na już”. Formalności związane z udzieleniem pożyczki pozabankowej trwają wyjątkowo krótko, najczęściej instytucje te nie wymagają zaświadczenia o dochodach. Osoby, które po raz pierwszy pożyczają pieniądze nie mogą liczyć na wysoką kwotę pożyczki. Wadą pożyczek pozabankowych są bardzo wysokie koszty. RRSO w ich przypadku może wynosić kilkaset procent. Bankowe pożyczki są zdecydowanie lepsze, ich koszt jest bowiem o wiele niższy niż pożyczka pozabankowa.

Dodaj komentarz