Jakie promocje oferują firmy pożyczkowe?

Klienci pozabankowych firm pożyczkowych nie mogą narzekać na brak atrakcyjnych promocji. Coraz więcej instytucji nagradza swoich pożyczkobiorców licznymi promocjami, bonami czy atrakcyjnymi warunkami zobowiązania. O czym warto pamiętać, poszukując pożyczkowych promocji, do kogo są zazwyczaj adresowane, a także jak po nie sięgnąć? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym tekście. Pożyczki pozabankowe stają się powoli najpopularniejszym produktem finansowym na rynku. Nic w tym dziwnego, skoro firmy walczą o każdego klienta, proponując mu świadczenia, których nie zdobędzie na przykład w banku. Promocyjna oferta skierowana jest zarówno do nowych, jak i stałych klientów. W większości przypadków promocyjna propozycja zarezerwowana jest dla osób, które potrafią spełnić konkretne warunki.

Kto szuka, nie błądzi

Zanim pomyślimy o jakiekolwiek promocji, musimy uświadomić sobie, że żadna z nich nie wpadnie do naszych rąk tak po prostu. Ci, którym zależy na ciekawej ofercie pożyczkowej, muszą wyjść jej naprzeciw i skrupulatnie śledzić rynek finansowy. Pisząc o pożyczkach, mamy na myśli głównie zobowiązania na raty oraz krótkoterminowe chwilówki. Promocje pozwalają nie tylko zaoszczędzić sporo pieniędzy, ale nawet zarobić. Jak znaleźć atrakcyjną promocję? Przede wszystkim warto czytać branżowe portale czy blogi, które jako jedne z pierwszych informują o ciekawych możliwościach. Kolejnym źródłem informacji mogą być serwisy poszczególnych firm pozabankowych. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z tak szerokim wyborem, że trudno dzień w dzień odświeżać strony internetowe pożyczkodawców. Jeśli jednak wydaje nam się to atrakcyjne, możemy wybrać największych z nich i regularnie sprawdzać publikowane informacje. Jeszcze jedną z metod na znalezienie korzystnej promocji jest używanie wyszukiwarek, rankingów i porównywarek pożyczkowych. Największe serwisy regularnie uzupełniają informacje o promocjach.

Atrakcyjna pożyczka online

Niemal wszystkie instytucje pożyczkowe w Polsce umożliwiają aplikowanie o wsparcie finansowe drogą internetową. Najczęściej wystarczy kilka kliknięć, aby wypełnić i wysłać wniosek, który zostanie rozpatrzony w ciągu kilkunastu minut. Pożyczka online to minimum formalności, brak konieczności przedstawiania zaświadczenia o zarobkach i wielu innych dokumentów związanych m.in. ze stabilizacją zatrudnienia, posiadanymi kwalifikacjami itp. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji pieniądze jeszcze tego samego dnia trafiają na rachunek bankowy klienta.

Pierwsza darmowa pożyczka

To jedna z najczęściej stosowanych przez instytucje pozabankowe promocji. Sprowadza się do zasady, że pożyczkobiorca oddaje wyłącznie tyle, ile otrzymał. Nie musi płacić odsetek czy ustalonej przez firmę marży, a jedyny koszt stanowi opłata za przygotowanie umowy. Rozwiązanie to dotyczy zazwyczaj chwilówek, rzadziej pożyczek ratalnych. Warunkiem jest co do zasady terminowe uregulowanie należności. Najczęściej pożyczkodawca zastrzega w ofercie maksymalną kwotę pierwszego darmowego zobowiązania.

Promocja dla stałych klientów

Oprócz przyciągania nowych klientów, instytucje pożyczkowe robią wszystko, aby zatrzymać stałych i sprawdzonych już pożyczkobiorców. Tworzą więc programy lojalnościowe, których celem jest zbudowanie jeszcze trwalszych więzi z klientem. Przykładem bonusu w ramach tego rodzaju działań jest na przykład umożliwienie konsumentom zaciągnięcia trzeciej i każdej kolejnej pożyczki na korzystniejszych warunkach od poprzedniej. Promocja ta dotyczy jednak wyłącznie dłużników, którzy nie mieli problemów ze spłatą dotychczasowych pożyczek w wymaganym terminie. 

Zarabianie na pożyczaniu

Coraz częściej firmy pozabankowe oferują za wzięcie pożyczki premie w wysokości 100 lub 200 zł. Kwota ta ma skutecznie zachęcić do częstszego korzystania z oferty danego podmiotu, a przede wszystkim trzymania się terminów spłaty zobowiązania. Otrzymanie bonusu bardzo często wiąże się z koniecznością zaciągnięcia zobowiązania przez aplikację mobilną. Poza premią za wzięcie pożyczki, możliwy jest jeszcze jeden sposób zarobienia na świadczeniu. Chodzi o system opierający się polecaniu produktów finansowych danej firmy innym klientom. Dzięki temu pożyczkobiorca ma okazję zyskać dodatkowe kilkadziesiąt złotych za każdego “przyprowadzonego” do niego konsumenta, który zechce skorzystać z oferty.

Wielki powrót

Niektóre podmioty nagradzają klientów, którzy wrócili do nich po pewnym czasie lub zrezygnowali z pożyczki w innej firmie. Zazwyczaj treść ich umowy ustalana jest indywidualnie. Osoby te mogą liczyć bowiem na korzystniejsze warunki, w tym elastyczny okres spłaty, niższe niż zazwyczaj koszty całkowite należności, a także wyższe kwoty świadczenia, nawet w przypadku chwilówek. 

Jak widzimy sposobów na skorzystanie z atrakcyjnych promocji jest wiele, ale nie każdy może po nie sięgnąć. Koniecznie trzeba spełnić odpowie warunki, a zazwyczaj być aktywnym pożyczkobiorcą.

Dodaj komentarz